Mituială de tot felul, campanie murdară, ameniţări făţişe, popi care îndeamnă lumea să voteze musai un creştin ortodox, mini vacanţe pentru studenţi, minciuni non stop proferate pe media, împiedicarea cu orice preţ a românilor din diaspora să voteze, turism electoral de dimensiuni inimaginabile, banere atot prezente, în fine, tot arsenalul imaginabil a fost folosit în această campanie ca şi în campaniile din alţi ani.
Numai că astăzi s-a depăşit pragul patologicului: în curtea sediului ACL au fost aruncaţi saci plini cu găini care aveau în jurul gîtului benzi de hîrtie cu inscripţii denigratoare la adresa lui Iohannis! Unele dintre aceste găini au fost găsite moarte.
Chestia asta nu mai este humor, nici măcar macabru. Chestia asta este gravă dereglare mintală şi sună al dracului nu doar a morbid ci, de-a dreptul ameninţător. Astea-s metode folosite de KU KLUX KLAN şi de cei mai decăzuţi mafioţi ori lucrul acesta nu înseamnă decît că grupul infracţional organizat care a cucerit puterea printr-o lovitură de stat în 2012, simte că i se apropie funia de gît. Dar debarcarea lui Ponta şi a ciracilor săi nu poate fi realizată în mod democratic decît într-un singur mod: Ieşiţi la VOT! Dacă vă pasă nu mai staţi acasă! Nu pot ei frauda cît putem noi, vota!
O Erata „musai un ortodox”! 🙂
🙂 multumesc! am corectat.
Niste cretini. Trebuie maturati din cartea natiei/
Deci, la vot!
Voi merge. Va asigur ca nu-mi plac comunisti
Ştiu de mult că aşa este!
Pai a mai ramas ceva de furat in tara asta? Poate doar de amanetat … daca as fi pentru o zi presedinte .. v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde.. – Parazitii
Mircică, primul care a spus că nu mai este nimic de furat în ţara asta, a fost Radu Vasile, premier pînă în anul 2000. De atunci şi pînă acum, se tot fură şi încă mai e. De fapt ţara asta este furată non stop de mai bine de două mii de ani şi tot mai are bogăţii imense.
Paraziţii sînt simpatici dar eu nu-i prea ascult…
Reblogged this on Jurnalul unui scorpion.
Nu m-ar mira să-și arunce singuri găini în curte. 😉 Și, te-aș ruga să nu-ți PeSe
De ACeLe pe care le mai înfig așa, din instinct. 😛
Mă uit la așa-zisa dezbatere…Johannis mi se pare total nepregătit. La Ponta nu mă uit, închid ochii și-mi astup urechile. Dar m-așteptam să își facă temele mai bine neamțu’.
Ponta avea programare iar Iohannis a venit fără să ştie ceea ce Ponta ştia: tematica; de-aia a venit cu hîrtii.
Cît despre aruncatul găinilor în propria curte chiar de acelişti, e limpede că eşti o ghiduşă 😀
Iohannis este mai bun: răspunde la obiect în timp ce Ponta o ţine într-una cu prea bine cunoscutele sale minciuni, aroganţe şi devieri de la subiect.
Ce bestii! Iohannis pleacă iar Ponta rămîne în emisiune?
Cîtă abjecţie mai putem vedea, auzi şi înghiţi de la mizerabilii aceştia?
Jurnalişti? Lichele. Cum este posibil aşa ceva? Mă întreb oare ce forţe s-au pus în mişcare să fie ales gunoiul de tonta preşedinte şi mai ales, de ce!
Nu jurnalistii, stafful Realitatii programa! Tocmai a iesit tov. Gusa cu laudatio la prestatia lui VVP!
Prefer să-l ascult pe Moise Guran pe tvr 1.
http://www.kmkz.ro/opinii/editorial/multumim-serviciilor-secrete-ca-ne-dau-un-presedinte-de-care-de-fapt-ar-trebui-sa-ne-pazeasca/
Am citit. Nu mă entuziasmează acea gazetă dar, în fine. Vom vedea.